Od 3. do 8. ledna 2009, cestou na generální shromáždění řádu v Argentině, navštívil český provinciál P. Bogdan Sikora a slovenský kustod P. Lucián M. Bogucki minoritské misionáře v Paraguayi.

Zde, v jedné z nejchudších zemí Latinské Ameriky, uždéle než 20 let pracují bratři minorité z krakovské řeholní provincie.V současnosti v Paraguaji působí devět bratří z Polska a několik místníchbratří v počáteční fázi formace. Již po dobu dvou let jim vypomáhají takéčeské Milosrdné sestry sv. Františka z Opavy. V Paraguaji se minoritéstarají o tři kláštery. V Asunción, hlavním městě, mají vydavatelstvíparaguayského Rytíře Neposkvrněné – Tup?sy ?e´e. V Guarambare vedoufarnost a také katolickou školu. Posledním dílem minoritských misionářů jeduchovní a sociální centrum Božího milosrdenství v Aregua. Toto centrum serozvíjí díky velké finanční podpoře věřících z ČR.

Představení z České republiky a Slovenska měli možnost blíže se seznámit s misijní prací bratří a sester, navštívili všechny jejich konventy a prohlédli si také některé historické a přírodní skvosty.

text: lmb, minoriti.sk

Provinciál minoritů v Paraguayi