Dne 31.3.2013 v neděli velikonoční ve Frýdku-Místku zemřel o. Česlav  Boleslav Chroboczek.

Narodil se 27.11. 1929 v Horní Suché. Po noviciátu dne 13.9.1949 v Opavě složil první sliby v řádů minoritů. Věčné sliby složil 14.9.1953.  Po ukončení teologické fakulty byl v Litoměřicích vysvěcen za kněze 27.6.1954. Působil jako kaplan ve farnostech: Vratimov, Domášov  a Horní Těrlicko, od 1955 r. byl kaplanem v ? Třinci.  Od r. 1959 působil jako  administrátor ve farnostech Ondřejovice, Rejvíz a od 1968  navíc ve Zlatých Horách.? V roce 1968 se vrátil na prosbu o. provinciála Norberta Škrdlíka do brněnského kláštera. Od 1.2.1973 až do důchodů, do roku 2007,  působil jako farář, mnoho let také jako děkan, v Božicích, navíc plnil funkcí  administrátora v Lechovicích a Práčích.  Kvůli nemoci poslední roky svého života prožil v Domě pokojného stáří u Panny Marie Frýdecké ve Frýdku-Místku.

Poslední rozloučení s naším bratrem se konalo ve čtvrtek 4. dubna v Horní Suché.

Zemřel o. Česlav Chroboček OFMConv