O svatodušní neděli 31. května se konal v Jihlavě koncert Scholy brněnské mládeže.

“Přivítání v Jihlavě bylo velmi příjemné. Bratr Karel za námi doběhl na náměstí, neboť náš autobus nedokázal překonat uzoučké jihlavské uličky. Vymrzlí a hladoví jsme byli poctěni výborným gulášem, a tak jsme měli dostatek sil, abychom zahájili koncert, který začal ve 14.30 v minoritském kostele Nanebevzetí Panny Marie v Jihlavě.

Atmosféra skvělá, mladí i staří lidé v obecenstvu, všechno moc milé :)”

Něco o historii SBMky

Myšlenky o založení sboru se spoustou zpěváků a orchestrem rozvíjeli Štěpán Policer s Martinem Novákem asi již od roku 1998. Po roce tedy spolu založili scholu. Martin se od začátku staral hlavně o hudbu a aranže a Štěpán o sbory. Zkoušet začalo asi 15 lidí na faře u sv. Jakuba v Brně a asi rok na to jsme poprvé vystoupili v katedrále sv. Petra a Pavla při biřmování. Tam se schola vlastně poprvé narodila. Od té doby se změnilo i místo nácviku z fary sv. Jakuba na klášter brněnských minoritů.

Nyní zpívá asi 45 zpěváků a 20 muzikantů v orchestru složeném z brněnských konzervatoristů nebo studentů JAMU. Orchestr obsahuje smyčcovou sekci (troje housle po dvou, dvoje violoncella, kontrabas), dechy (dvě příčné flétny, hoboj, klarinet a saxofon, trubka). Navíc tak zvané Kombo složené z basové kytary, elektrické kytary, akustické kytary, kláves a bicích.

viz. stránky Scholy brněnské mládeže: www.sbmka.cz

text a foto Pavla

SBMka v Jihlavě