Prázdniny bohoslovců v našem řádu vypadají tak, že pomáhají v našich klášterech, účastní se různých akcí, ale mají i volný čas na návštěvu rodičů, příbuzných a na oddych.

Letošní prázdniny se po dlouhé době týkaly dvou bohoslovců, br. Josefa Maria Vrány a br. Vladimíra Františka Hubálovského.

Začali jsme je společně, v našem klášteře v Krnově. Tam jsme připravovali klášter na kurz pro spolubratry, kteří mají deset let od složení věčných slibů.

Poté jsme se zúčastnili 17. Františkánského setkání mládeže na Cvilíně, kde jsme pomáhali s průběhem setkání.
Pak jsme se přesunuli na národní Cyrilometodějskou pouť na Velehrad. Tam jsme pomáhali br. Bohdanovi Heczkovi s rozdáváním a propagací našeho časopisu Immaculata.

Poté se už naše cesty rozdělily.

Já, br. Vladimír, jsem odjel na několik dnů k rodičům, do Bruntálu. Pak jsem se vydal do středních Čech, do vesnice Zaječov (nedaleko Hořovic u Berouna). Tam probíhala duchovní obnova pro lidi z ulice, kterou pro ně každý rok pořádají sestry Matky Terezy z Prahy. Přednášky měl pro nás o. Augustin Ján Kováčik OPraem a mluvil o víře, naději a lásce. Odtud jsem cestoval na střední Slovensko, do vesnice Bacúrov (u Zvolena). Tam mě čekaly psychologické testy, kterými musí projít každý bohoslovec. Pak jsem se zúčastnil dětského tábora z naší, minoritské farnosti v Opavě. Tábor se konal v Třemešné ve Slezsku a byl na téma Exodus, tedy východ Izraelitů z Egypta a jejich cesta do zaslíbené země. Další dva týdny jsem strávil v našem klášteře v Opavě. Zde jsem zastupoval místního kostelníka a pomáhal jsem s přípravou a průběhem 3. Františkánského setkání rodin. S br. Josefem jsem sešel až pak na Cvilíně, kde jsme společně opravovali okna na našem kostele Panny Marie Sedmibolestné.

Br. Josef byl po národní Cyrilometodějské pouti na Velehradě nějaký čas doma u rodičů, ve Vítonicích (u Znojma). Poté byl deset dní v našem klášteře v Krnově, kde uklízel po kurzu našich spolubratrů a pomáhal s údržbou na Cvilíně. Dále se společenstvím tzv. Soluňáků odjel na misie do Jeníkova v severních Čechách. Pak byl týden v našem klášteře v Opavě, kde zastupoval pana kostelníka a potom se zúčastnil šestidenní pěší poutě z Vranova nad Dyjí na Velehrad. Potom, jak jsem již napsal, jsme se sešli na opravě oken na Cvilíně.

= br. vfh =

Prázdniny našich bohoslovců