Na letošní, bratrsko-formační týden bratrů z české provincie, jsme se vydali do nejvyšších českých hor, do Krkonoš. Bydleli jsme asi 7 km od Špindlerova Mlýna, blízko česko-polské hranice, v horském hotelu Erlebachova bouda. Bylo to velmi krásné ubytování, na nádherném místě, ve výšce 1150 m nad mořem.

Erlebachova bouda byla pro nás zvláštní ještě díky jedné věci. Je totiž spojena se sv. Františkem z Assisi. Její majitelé, rodina Tomáškova, jsou totiž věřící rodina a chtějí, aby toto místo nebylo jen místem ubytování pro turisty, ale i duchovním místem. Proto např. v restauraci visí kříž a obraz sv. Františka, na chodbě můžete vidět obraz Panny Marie, ve znaku Erlebachovy boudy je františkánský znak Tau a co víc, vedle hotelu je krásná kamenná kaplička sv. Františka. Každý rok se zde koná pouť na slavnost sv. Františka z Assisi. Naše přítomnost pro tyto majitele byla radostí a povzbuzením a stejně tak i pro nás jejich víra a spojení tohoto místa se zakladatelem našeho řádu, sv. Františkem.

Během tohoto týdne jsme měli každý den dopoledne přednášky. Ty si pro nás připravil náš spolubratr, vikář krakovské provincie, o. Piotr Stanisławczyk. Povídal nám o duchovním životě, jeho vývoji, průběhu a různých problémech s ním spojených. O. Piotr je zároveň psychologem, proto přednášky doplnil i o tento aspekt.

Sice ne každý den nám přálo počasí, ale dva dny bylo krásně. Proto jsme se jednou vydali na pěší tůru na Sněžku (asi 20 km) a jiný den do blízkého okolí. Někteří bratři si také zahráli bowling apod.

Byl to tedy krásný a požehnaný týden, prožitý v horské přírodě a příjemné bratrské atmosféře, na nádherném místě, u dobrých lidí a spolu se sv. Františkem z Assisi. Naše velké poděkování patří majitelům, rodině Tomáškových, kteří se o nás velmi pěkně starali.

= br. vfh =

Krkonoše: Bratrsko-formační týden české provincie minoritů (23.-27.10.)