Rok  postulatu v Glogówku utekl jako voda a zůstaly  vzpomínky na  neopakovatelné společenství bratří.

A dělo se toho mnoho. S některými jsem prožil stavění živého betlému při mínus 15 st. C, fotbal proti otcům z Legnice, jednodenní výlet do polí, fotbal na slunku, když je největší vedro při +35 st. C, mikukášský budíček otců v 4.00, nebo velikonoční zpěv  po celém klášteře v neděli zmrtvýchvtání, přednášky o filosofii a příprava na zkoušku, zážitky v kostele: zpěv žalmu při mši, když za zády stál otec Magistr…

To je jen kousek mého života, ale nejvíce si na něm cením to, že se odehrál ve společenství. Každý bratr, se kterým jsem strávil byť jen chvíli, tak mě nějakým způsobem obohatil.

Mohu říct že, jsem získal zkušenost neustálé ochrany a blízkosti Panny Marie, která se projevovala v těžkostech učení se poslušnosti, plnění svých povinností, studia. Učil jsem se jí stále více důvěřovat zvláště v pochybnostech o povolání a našel jsem pokoj v srdci.  Svou stálou ochranu a péči mi nejvýmluvněji  ukázala na konci postulátu 2. 7. : byla první sobota v měsíci, památka Neposkvrněného srdce P. M. , a korunovace papežskými korunami P. M. Loretánké v našem kostele v Glogówku.

Zde je možnost návštěvy naší internetové stránkyhttp://prenowicjat.franciszkanie.pl/

br. Josef Vrána

 

Ohlédnutí za postulátem