Bratři minorité z české provincie, se již potřetí vydali do Krkonoš, na Erlebachovu boudu, na bratrsko-formační týden.

Během tohoto týdne jsme měli různé přednášky. Nejprve o. Jindřich Zdík Charouz OPraem., převor želivského kláštera premonstrátů, mluvil o řeholním životě v dějinách církve. Poté měl dvě přednášky o. Willibald Zenkert ORC, který je řeholním kanovníkem z řádu Svatého Kříže. Působí v Portugalsku ve městech Fatima a Braga. Dává rekolekce a exercicie v různých zemích západní Evropy. Hovořil o zjevení Panny Marie ve Fatimě a eucharistické úctě.

Počasí nám přálo. Proto jsme se také vydali na menší či větší výlety, někteří vyšlapali na Sněžku (asi 20 km) nebo k prameni Labe apod. Především však byl tento společný týden příležitostí k vzájemnému setkání, sdílení, popovídání, prohloubení a upevnění našich vztahů, k zamyšlení a duchovní i tělesné obnově a rekreaci.

Byl to tedy krásný a požehnaný týden, prožitý v horské přírodě a příjemné bratrské atmosféře, na nádherném místě, u dobrých lidí a spolu se sv. Františkem z Assisi. Naše velké poděkování patří majitelům, rodině Tomáškových, kteří se o nás opět velmi pěkně starali.

=vfh=

Krkonoše: Bratrsko-formační týden české provincie minoritů (20.-25.9.2015)