V neděli 17. dubna, na Náměstí Mons. Antonia Tedda v městě Ales (Oristano), byl náš spolubratr o. Roberto Carboni, vysvěcen na biskupa diecéze Ales-Terralba na Sardínii (Itálie).

Této slavnosti předsedal Paolo Atzei OFMConv., arcibiskup Sassari, který byl zároveň hlavním světitelem. Spolusvětiteli byli: biskup Giovanni Dettori, apoštolský administrátor diecéze Ales-Terralba, a biskup Mauro Maria Morfino, z diecéze Alghero-Bosa.

Spolu s nimi koncelebrovali mj. také členové sardinské biskupské konference, biskup diecéze Terni-Narni-Amelia – Giuseppe Piemontese OFMConv., emeritní regent vatikánské penitenciárie Gianfranco Girotti OFMConv. a provinciál sardinské provincie o. Salvatore Sanna OFMConv.

Po slavnosti svěcení následovala inaugurace nového biskupa v katedrále v Ales. Po jeho promluvě následovaly také proslovy starostky Ales Simonetty Zedda a také představitele mládeže.

“Posluhujte si navzájem láskou!” (Gal 5,13b) – to je motto nového biskupa, ordináře diecéze Ales-Terralba.

=vfh=
(foto: www.ofmconv.net)

Ales: Roberto Carboni OFMConv. vysvěcen na biskupa (17.4.2016)