Provinční kapitula české minoritské provincie sv. Cyrila a Metoděje v úterý 26. 4. pokračovala druhým dnem.

Po ranních modlitbách a snídani jsme se sešli k druhému zasedání. Při něm zazněly zprávy o stavu provincie a uplynulém čtyřletí. Přednesli je generální asistent o. Jacek Ciupiński OFMConv. a končící provinciál o. Bogdan Sikora OFMConv. Následně nás informoval o ekonomickém vývoji a stavu provincie za uplynulé čtyři roky končící ekonom provincie o. Stanislav Gryń OFMConv.

Dále přednesli své zprávy bratři, kteří byli zodpovědní za stálou formaci bratří, Františkánský sekulární řád, Rytířstvo Neposkvrněné a časopis Immaculata.

Po obědě jsme ve skupinkách rekapitulovali uplynulé čtyřletí a diskutovali o něm. Následovala mše svatá, spolu s místními věřícími.

Po večeři jsme přistoupili k volbě provinčního ministra na čtyřletí 2016 – 2020. Novým provinciálem byl zvolen o. Stanislav Gryń. Po svém zvolení, v přítomnosti všech bratří provincie, složil do rukou generálního ministra o. Marca Tasca OFMConv. vyznání víry a přísahu věrnosti. Pak jsme společně zazpívali Te Deum a strávili zbytek dne na společné rekreaci.

=vfh=

Krnov: Provinční kapitula – 2. den (26.4.2016)