V pondělí 25. 4., v našem klášteře v Krnově, začala první část provinční kapituly české minoritské provincie sv. Cyrila a Metoděje.

Kapituly se účastní všech 16 bratří české provincie, kteří složili doživotní sliby, dále generální ministr našeho řádu, o. Marco Tasca OFMConv. a generální asistent našeho řádu pro oblast východní Evropy o. Jacek Ciupiński OFMConv. Jako host je mezi námi o. Piotr Pawlik OFMConv. z gdaňské provincie (Polsko).

Po příjezdu všech bratří jsme začali společnou modlitbou breviáře a obědem v krnovském klášteře. Při obědu jsme popřáli našemu generálnímu ministrovi o. Marcovi, který slavil svátek.

Poté jsme se přesunuli na Cvilín. O. Piotr Pawlik měl pro nás duchovní slovo, po kterém následovala adorace a mše svatá v kostele Panny Marie Sedmibolestné.

Následovala večeře a zahajovací zasedání kapituly. Na něm byl schválen program kapituly a funkce některých bratrů, nezbytné pro zdárný průběh kapituly.

Celý den jsme zakončili společnou rekreací. Oslavili jsme narozeniny a svátky některých bratrů a strávili večer v bratrské atmosféře a radosti.

Prosíme vás o modlitby za tuto naši provinční kapitulu a všechny bratry provincie.

=vfh=

Krnov: Provinční kapitula – 1. den (25.4.2016)