Ve dnech 14. – 17. června 2016, se v našem krnovském klášteře konala druhá část provinční kapituly.

Našeho otce generála reprezentoval generální asistent pro oblast střední a východní Evropy, o. Jacek Ciupiński OFMConv.

Setkání začalo duchovní částí na poutním místě Panny Marie Sedmibolestné na Cvilíně. Nejprve jsme společně prošli Svatou bránou milosrdenství a následovalo duchovní slovo na téma Milosrdenství v životě sv.Františka, které přednesl provinční vikář o. Piotr Pawlik OFMConv. Poté jsme společně adorovali Pána Ježíše v Nejsvětější Svátosti.

První dva dny jsme se zabývali přípravou a schvalováním různých usnesení a čtyřletého programu naší provincie.  Třetí den byli zvoleni noví kvardiáni (představení klášterů). Pro klášter v Krnově o. Josef Goryl OFMConv., pro klášter v Praze br. Václav Puczok OFMConv., pro klášter v Brně o. Piotr Pawlik OFMConv., pro klášter v Jihlavě o. Kryštof Skibiński OFMConv. a pro klášter v Opavě o. Stanislav Stec OFMConv.

Dále pak byli zvoleni tři bratři, kteří budou následující čtyři roky zodpovění za některá díla provincie: asistent pro stálou formaci o. Piotr Pawlik OFMConv., asistent pro povolání br. Vladimír František Hubálovský OFMConv. a asistent pro Rytířstvo Neposkvrněné (MI) br. Bohdan Heczko OFMConv.

Všem zvoleným bratřím přejeme a v modlitbách vyprošujeme světlo Ducha svatého, Boží požehnání a hojnost pokoje a dobra.

=vfh=

Krnov: Druhá část provinční kapituly (14.-17.6.2016)