Bratři minorité z české provincie, se po roce opět vydali do Krkonoš na bratrsko-formační týden.

Říká se, že dobří holubi se vracejí… I my, bratři minorité z české provincie, jsme se po roce opět vydali do nejvyšších českých hor, do Krkonoš, do horského hotelu Erlebachova bouda, na letošní, bratrsko-formační týden.

Během tohoto týdne jsme měli různé přednášky. Nejprve se br. provinciál Bogdan M. Sikora OFMConv vracel k řádovému dokumentu, který se týká naší provincie a v diskusi jsme se k němu vyjadřovali. Dva dny s námi strávil o. biskup Pavel Posád. Připravil si pro nás přednášky o víře, kterými nás povzbudil ve víře a zároveň nás přivedl k zamyšlení nad tím, jak každý z nás víru prožívá osobně i v pastoraci a apoštolské činnosti.

Počasí nám letos docela přálo. Proto jsme se vydali na menší či větší výlety, někteří vyšlapali dokonce i na Sněžku (asi 20 km) apod. Především byl tento společný týden ale příležitostí k vzájemnému setkání, sdílení, popovídání, prohloubení a upevnění našich vztahů, k zamyšlení a duchovní i tělesné obnově a rekreaci.

Na závěr tohoto týdne obnovili své řeholní sliby na další rok naši bohoslovci br. Josef Vrána OFMConv a br. Petr Macháček OFMConv.

Byl to tedy krásný a požehnaný týden, prožitý v horské přírodě a příjemné bratrské atmosféře, na nádherném místě, u dobrých lidí a spolu se sv. Františkem z Assisi. Naše velké poděkování patří majitelům, rodině Tomáškových, kteří se o nás opět velmi pěkně starali.

= vfh =

Krkonoše: Bratrsko-formační týden české provincie minoritů (21. – 27.9.)