Biskupové od nás i ze zahraničí, zástupce apoštolské nunciatury, členové kapitul, rektoři seminářů a další osobnosti církevního života se sjeli do Brna, aby přivítali nově jmenovaného 14. diecézního biskupa brněnského Mons. Pavla Konzbula.

Foto: Dominik Kadlec, ČaV

Po přečtení papežské jmenovací listiny a převzetí biskupské berly z rukou primase českého kardinála Dominika Duky se biskup Pavel Konzbul kanonicky ujal vedení brněnské diecéze.

Ve své první homilii ve funkci diecézního biskupa připomněl diecézní patrony sv. Petra a Pavla: „Ti dva jsou tak rozdílní, že jeden nemůže být odlišnější. A oba je dnes společně slavíme. Podle mého soudu církev vždy dělala dobře, že jmenovala svatého Petra a Pavla společně. Protože oba typy musejí kráčet ruku v ruce: ten, kdo zachovává a uchovává, i ten, kdo tlačí dopředu… (…) Pokud naše diecéze bude mít odolnou víru jako sv. Pavel, dokáže být dobře vodivá pro Boží odpuštění jako sv. Petr, a to vše s apoštolskou lehkostí, pak dříve či později začneme v životě pociťovat Kristova slova, která jsou napsána na průčelí naší katedrály: „Vždyť mé jho netlačí a mé břemeno netíží.“

Biskup Pavel Konzbul: Vidět, žít a vyznat – Církev.cz | Zprávy (cirkev.cz)

Biskup Pavel Konzbul: Vidět, žít a vyznat